POZNAJ MOC OSZCZĘDZANIA W SKO
Szanowni Rodzice!

Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła przystąpiła do programu SKO.

Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Od pokoleń zachęcamy najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów.

Dzięki udziałowi w programie dziecko:
- nauczy się dysponować swoimi pieniędzmi i świadomie oszczędzać,
- zdobędzie wiedzę na temat roli pieniądza we współczesnym świecie,
- nabędzie praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

Nowe SKO to:
- program dedykowany uczniom od 6 do 13 roku życia,
- dostęp do serwisu internetowego SKO, gdzie dziecko sprawdzi stan swojego konta, otworzy  wirtualną skarbonkę, zaplanuje w systematyczny sposób oszczędzanie na konkretny cel.

Dostęp do serwisu uzyska także rodzic.

W ramach programu SKO dziecko będzie mogło korzystać z konta, które jest:
- bezpieczne - możliwość wypłaty pieniędzy z konta jedynie przez rodziców lub u nauczyciela koordynatora,
- bezpłatne,
- bardzo dobrze oprocentowane - 5% w skali roku do 2500 zł; 2% od nadwyżki ponad 2500 zł,
- tygodniowa kapitalizacja odsetek.

PKO BP organizuje wiele konkursów dla członków SKO.

Program SKO został objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na stronie: www.sko.pkobp.p lub www.sko.edu.pl .
Jeśli mają Państwo pytania proszę o kontakt z p. Robertem Mellerem tel. 632402238 lub p. Agnieszką Kołodziejczak tel. 632402205 (pracownicy PKO BP Konin) .

logo
  Koordynatorem SKO w naszej szkole jest
p. Arleta Ratajewska

Zapraszamy dzieci chcące oszczędzać pieniądze na wybrany przez siebie cel do oszczędzania w SKO.

Szkolny blog SP1-KONIN na stronie PKO BP

Nasza szkoła została zarejestrowana na stronie szkolnych blogów związanych z programem „SKO w szkole”. Zachęcamy wszystkich do czytania naszego bloga, komentowania wpisów i głosowania na nasz blog.
 logo

Witamy nowych członków SKO.  W październiku do SKO  zapisało się siedmioro uczniów. Wszystkich zachęcamy do oszczędzania.

Przez cały rok uczniowie oszczędzają w SKO, ale w październiku za sumienne, systematyczne oszczędzanie otrzymują nagrody.

W tym miesiącu za systematyczne oszczędzanie nagrody otrzymali:

Bąkowski Bartek, Czubiński Paweł, Gaca Wojtek, Górski Maciej, Małek Magda, Miętkiewska Paulina, Pieszak Natalia, Płóciennik Julka, Rojewski Rafał, Siemaszko Weronika

GRATULUJEMY!

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym "Akcja segregacja" zorganizowanym przez "Brawo Bank".

Wszyscy uczniowie otrzymali upominki za udział: Domagała Nikola, Lis Patrycja, Maćkowiak Danuta, Olszewski Wiktor, Szymańska, Wagner Anna, Zamiatowska Karolina.

Najlepsze prace został wysłane do Warszawy. Czekamy na wyniki.

Konkurs plastyczny "Oszczędzam na ..."został rozstrzygnięty.

Nagrodę otrzymała Katarzyna Szymańska z klasy V a.

GRATULUJEMY!

25 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Moja karta kredytowa" zorganizowany przez PKO BP w Koninie.

W konkursie wzięli udział: Marcela Sikorska, Maja Głąbicka, Katarzyna Szymańska, Martyna Sikorska, Weronika Woźniak, Maxymilian Olejnik, Tomasz Wawrzyniak, Ernest Sakowski, Bartosz Bąkowski, Jan Robak.karta kredytowaErnest Sakowski otrzymał nagrodę – plecak wypełniony gadżetami SKO. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i miesięczne karnety na zajęcia karate.